×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

آزاد 66

کاهش وزن از طریق شستشوی مغزی

این روش بسیار بسیار ساده است. این دو برنامه کاهش وزن از طریق شستشوی مغزی یکی سریع و دیگری ملایم ، شما را ملزم می‌کند که یک سری جملات تاکیدی را روزی چهارصد تا پانصد بار تکرار کنید. این جملات تاکیدی ممکن است گاهی شما را به چالش و مبارزه بطلبند، جملاتی مانند: مـن .... کیلو وزن دارم (وزن مطلوب خود را به جای نقطه‌ها قرار دهید) و یا جملاتی ساده‌تر نظیر: من به عادت‌های غذایی‌ام توجه بیشتری می‌کنم. لطفاً پیش از اینکه چنین جملاتی را 400 تا 500 بار در روز تکرار کنید، تمامی مطالب این مقاله را به خوبی مطالعه کنید، زیرا جملات مناسب برای کاهش وزن (از این دست جملات تاکیدی) ممکن است دو پهلو بوده، به آسانی اشتباه درک شده و یا بد به کار گرفته شوند.

این دو برنامه کاهش وزن به صورت کاملاً رایگان ارائه می‌شوند. این برنامه‌ها به هیچ چیز احتیاج ندارند جز آنکه شما در زمانی که این مساله برای شما مطرح می‌شود، راغب و توانا در تغییر دادن خودتان باشید - که البته کاری چالش‌برانگیز است. انتظار کاهش وزن هفتگی بین 250 تا 750 گرم در هفته را داشته باشید و نه بیشتر! آیا این برنامه‌ها احتیاج به عزم راسخ دارد؟ کمی. آیا همه چیز به راحتی پیش خواهد رفت؟ احتمالاً نه، زیرا هرکسی که وزن کم می‌کند باید مقداری از عادت‌های غذایی خود را تغییر دهد و ما انسان‌ها همواره به عادت‌های دیرین خود وفاداریم!

چرا و چگونه این برنامه‌های شستشوی مغزی اثر بخشند؟ دلیل اثربخشی این برنامه‌ها آن است که شــــما با تکرار و تلقین مـفرط (روزی 400 تا500 بار)، به خود- هیپنوتیزمی می‌پردازید.

اگر فقط چند بار این جملات را در طول روز تکرار کنید آن بخش از ذهن شما که سخن دروغ را تشخیص می‌دهد پی به آن خواهد برد و فایده‌ای عاید شما نخواهد شد. در نتیجه، این خود- هیپنوتیزمی (که شما ممکن است آن را تبلیغات سنگین یا شستشوی مغزی بنامید) برای اثرگذاری این فرآیند ضرورت اساسی دارد. به محض آن که یک جمله تاکیدی را چند صـد بار تکرار کنید، بخش کوچکی از ذهـن شما شروع می‌کند به گفتن شاید. و همین سایه شک است که اجازه تجربه رژیم و عادت‌های غذایی جدید را به شما می‌دهد. کمی بعد، پس از روبرو شدن با یک غذا، شما رژیم غذایی متفاوتی را پیش می‌گیرید و یا حداقل متوجه می‌شوید که امکان انتخاب غذای دیگری، بجز آنچه که همیشه انتخاب می‌کردید، برای شما به‌‌وجود آمده است.

پیش از هر چیز بهتر است بدانید: ایده‌ها و باورهای شما در باره اضافه وزن است که شما را از لاغری و تناسب اندام دور نگه می‌دارد. شما باید آنها را تغییر دهید.

برنامه‌ای که برای شما مناسبتر است را انتخاب کنید
کاهش وزن برای افرادی که در دوران نوجوانی یا کودکی اضافه وزن داشته‌اند، مشکلتر است. بین این دو برنامه کاهش وزن که در اینجا معرفی شده است، برنامه‌ای که متقاضی بیشتری دارد و نسبتا ً سریع است، شستشوی مغزی سریع نامیده می‌شود و برای کسانی که مشکلات اضافه وزن را در طول سال‌های رشد خود داشته‌اند، مناسب نیست. همچنین اگر کسی اختلالات تغذیه یا بیش از 20 کیلو اضافه وزن دارد، بهتر است این برنامه را انتخاب نکند. چرا؟ زیرا در طول فرآیند کاهش وزن، جنبه‌های روانی وزن شما (که برای پردازش به زمان نیاز دارد) با تکرار جملات تاکیدی، به شدت تحریک خواهد شد و نباید این فرایند را بیش از حد توانایی شما شتاب بخشید. برنامه کاهش وزنی که آسانتر است، شستشوی مغزی ملایم نام دارد و از نظر روانی شما را به شدت روش دیگر تحریک نخواهد کرد.


جملات تاکیدی که در این برنامه استفاده می‌شوند، پیامدهای روانی کاهش وزن را بطور نسبی سریع‌تر آشکار می‌کنند. اما همانطور که پیشتر ذکر شد، اگر میزان مشکلات روانی که در ارتباط با اضافه وزنتان دارید زیاد هستند، این برنامه برای شما مناسب نیست. به عنوان مثال اگر شما از زمان کودکی مساله اضافه وزن داشته‌اید و در سال‌های رشد نیز این مساله همراه شما بوده، یا اختلال تغذیه و یا چاقی بیش از حد دارید، نباید این برنامه را به کار ببرید. اگر علیرغم همه این موارد باز هم مایل به استفاده از این برنامه هستید، آمادگی تغییر این برنامه به برنامه شستشوی مغزی ملایم در آینده را داشته باشید.

برای تغییرات کوچکی آماده باشید: در نوع غذاهایی که انتخاب می‌کنید، در مقدار غذاهایی که می‌خورید، در افزایش آگاهی نسبت به عادات غذایی‌تان، در تمرینات ورزشی‌تان، و در واکنش‌های روانی‌تان نسبت به این تغییرات. اگـــر بتوانید به طور موفقیت‌آمیزی این تغییرات را پشت سر بگذارید (و جملات تاکیدی در این راه شما را کمک می‌کنند)، این برنامه برای شما جوابگو خواهد بود. شما باید تمامی این مطلب را پیش از آن که این برنامه را شروع کنید بخوانید؛ تا هنگامی که وسوسه بعدی شما بیدار می‌شود (که حتماً این اتفاق خواهد افتاد) آمادگی لازم برای انتخاب‌های درست و غلبه بر این وسوسه‌ها یا منحرف کردن آنها را داشته باشید. تغییرات کوچک ولی زیادی را به سرعت انجام ندهید، چند تغییر کافی است.

آماده روبرو شدن با پیامدهای روانی کاهش وزن‌تان باشید. یک جنگ روانی کوچک بین عادت‌های قدیمیتان و جملات تاکیدی جدید پیش خواهد آمد. امید زیادی می‌رود که، راهی برای گذر از این عادات قدیمی یا کم رنگ کردن آنها و رسیدن به رفتارهای بهتر پیدا کنید. اگر قادر به انجام این کار نباشید، فرآیند کاهش وزن متوقف خواهد شد.

جملات تاکیدی که لاغری را به سمت شما جذب خواهند کرد: من.. ...کیلو وزن دارم. من به عادات غذایی‌ام توجه می‌کنم. من علاقه زیادی به لاغری دارم. من لاغرتر که شوم خوشگلتر می‌شوم. در خوردن غذا به هر لقمه‌ای که می‌خورم، دقت می‌کنم. من تنها وقتی که گرسنه هستم غذا می‌خورم. همیشه ممکن است غذاهای زیادی در اطراف من وجود داشته باشد. من به نوع و مزه غذاهایی که می‌خورم توجه بیشتری می‌کنم. ورزش و فعالیت به من در کاهش وزن کمک زیادی می‌کند. همچنین زمانی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید بگوئید: من این شکلی هستم. این منم.
شما باید قسمت جملات تاکیدی را بخوانید ! این قسمت توضیح می‌دهد که چطور این جملات تاکیدی اثربخش می‌شوند و چه چیزهایی باعث بی خاصیت شدن آنها می‌شود. باید بدانید که این جملات تاکیدی مشوق شما هستند. مشوق پیشروی در رژیم، مشوق ترک عادات قدیمی و غیره.
جملات تاکیــــــدی

مواردی که جوابگو هستند و مواردی که اثری ندارند

جملات تاکیدی مثبت نظیر من عاشق هستم، من ماهی 300000 تومان درآمد دارم، من مایلم که تغییر کنم، من 75 کیلو وزن دارم و هر چه که با تاکید آن را اعلام می‌کنیم، معمولاً موجب به حقیقت پیوستن این نیتها می‌شوند. البته راه‌ها و محدودیت‌هایی برای به حداکثر رساندن یا خنثی کردن اثرات جملات تاکیدی وجود دارد.

اولین نکته آن است که جملات تاکیدی باید مثبت و رو به جلو باشند، موردی باشد که می‌خواهید اتفاق بیفتد. این جملات تاکیدی بیان‌کننده اهداف شما هستند، مواردی که آرزوی به حقیقت پیوستن آنها را دارید، چیزهایی که از صمیم قلب مایل به داشتن آنها هستید. بهترین کاری که می‌توانید بکنید، بلند بلند اعلام کردن آنهاست.

نبایدها!!
چیزی که می‌خواهید ا ز شر آن خلاص شوید را به صورت یک عبارت تاکیدی درنیاورید مثل: من سیگار کشیدن را ترک می‌کنم یا من از این اضافه وزن رهایی پیدا خواهم کرد. لحن این جملات باعث می‌شود ایده‌های سیگارکشیدن یا اضافه وزن در ذهن شما فعال شود.
از عبارت من می‌خواهم در جملات تاکیدی استفاده نکنید، زیرا واژه خواستن، با خود معنی نداشتن را به همراه دارد. در نتیجه زمانی که می‌گویید من ..... را می‌خواهم، در حال گفتن مـــن ....... را نـــدارم هم هستید! (از عبارات من آرزو می‌کنم یا من مایلم یا من باید به جای من می‌خواهم استفاده کنید)
به همین ترتیب، از عباراتی نظیر من نیاز دارم استفاده نکنید، زیرا احتمال دارد برای همیشه درگیر نیازتان باقی بمانید!

تعداد دفعات تکرار . خانم لوئیس هی، متخصص جملات تاکیدی، چند صد دفعه در روز و هر بار یک یا دو جمله تاکیدی را توصیه می‌کند. دیگر متخصصین برنامه‌ای کمی متفاوت را پیشنهاد می‌کنند؛ توصیه آنها فهرستی از جملات متفاوت است که به طور معمول 10 بار، دو نوبت در روز تکرار می‌شوند.

دروغ بزرگ! اگر جمله تاکیدی، دروغ بزرگی است، به احتمال زیاد شما باید آن را 400 تا 500 بار در روز بگویید (مثل جمله تاکیدیمن 75 کیلو وزن دارم موقعی که وزن واقعی شما 100 کیلو است). در چنین مواردی باید شما با تکرار بیش از حد، به خودهیپنوتیزمی بپردازید وگرنه بخشی از وجود شما که دروغ بودن مطالب را می‌فهمد، این جمله تاکیدی را به عنوان یک دروغ شناسایی می‌کند. این خود هیپنوتیزمی که ممکن است شما آن را شستشوی مغزی بنامید، قطعاً برای اثرگذاری این فرآیند لازم است. وقتی که این جملات تاکیدی را صـــدها بار تکرار می‌کنید، بخش کوچکی از وجود شـــما آغاز به گفتن این جمله می‌کند که ممـــکن است و این سایه شک است که اجازه تجربه‌ها و عادت‌های تازه را به شما می‌دهد. ناگهان، زمانی که با یک الگوی رفتاری قدیمی مواجه می‌شوید، متوجه می‌شوید که گزینه دیگری نیز برای شما وجود دارد.

جملات تاکیدی بسیار مهم، 400 تا 500 بار در روز تکرار می‌شوند.

جملات تاکیدی ضعیف‌تر، دو نوبت و هر نوبت 10 بار تکرار می‌شوند.

دروغ کوچک! ممکن است دروغ‌های کوچکتری نظیر من هر ماه همه قبض‌های پرداختنی‌ام را به موقع پرداخت می‌کنم را تکرار کنید. این تغییر رفتاری بزرگی نیست وگرچه ممکن است یک دروغ به نظر برسد، سخت نیست که خودتان را با آن منطبق کنید و توجه روزانه کمی به آن شما را قادر به انجام این عمل برای ماه آینده می‌کند. اگر این جمله به صورت مساله‌ای مهم برایتان در نیامده است، جملات تاکیدی و کم اهمیت با هر بار تکرار دو نوبتی و هرنوبت 10 بار در روز، به نتیجه خواهد رسید.

جملات تاکیدی درست: جملات تاکیدی که در حال حاضر صحت دارند (به عنوان نمونه من عاشق هستم) را می‌توانید با تکرار 400 تا 500 بار در روز یا دو نوبت 10 تایی تکرار کنید (البته سرعت حالت اول را ندارد). این چنین جملات تاکیدی باعث می‌شوند آن مورد سریعتر و بیشتر در زندگیتان اتفاق بیفتد و هر چه بیشتر این جملات را تکرار کنید، حاصل آن سریعتر و بیشتر در زندگیتان ظاهر خواهد شد.

فرآیند: شما شروع به گفتن یک جمله تاکیدی، صدها بار در روز می‌کنید. در انتها انتظار وقوع چه چیزی را دارید؟ در مدت یک یا دو روز، در برابر این جملات مقاومت می‌کنید؛ شما ممکن است با مقاومت، بازنگری و یا تصمیم در باره اینکه این جملات کارا نیستند مواجه شوید. شما به احتمال زیاد با حداقل یک یا چند دلیل در مورد اینکه چرا در این وضعیت قرار دارید مواجه می‌شوید. معمولاً دلایل زیادی برای اینکه چرا وضعیت حاضرتان این گونه است وجود دارند. اگر می‌خواهید جملات تاکیدی اثرگذار باشند، باید ایده ها و باورهای خود را تغییر دهید. اگر نتوانید یا مایل نباشید این تغییرات لازم را انجام دهید، به طور حتم به زودی جملات تاکیدی را متوقف خواهید کرد و برای این کار خود دلایلی نظیر این جملات کارا نبودند را به جای دلیل واقعی من هنوز برای این مساله آماده نیستم به کار خواهید برد. ایرادی ندارد، جملاتی را به کار ببرید که درست به نظر می‌رسند، مقاومت در برابر برخی از آنها ممکن است خیلی جدی نباشد و بتوانید حداقل بخشی از تمایلاتتان را ابراز کنید.

تجربه شخصی من. هنگامی که بازگو کردن جمله تاکیدی راجع به وزن خودم را به شکل 500 مرتبه در روز آغاز کردم (در دوره میانسالی‌ام)، طی 24 ساعت احساساتی نظیرخارج از حالت طبیعی بودن، آزرده شدن و بدخلقی را تجربه کردم. متاسفانه این عکس‌العمل نادر نیست، بلکه حالتی است که زیاد اتفاق می‌افتد و باید با آن مقابله کنید. چنین عکس‌العمل‌هایی گویای خودداری فرد از رویارویی با مسائل روانی است. پس، از رویارویی با این شرایط اجتناب نکنید! از خودتان این سوال واضح را بپرسید: این واقعیت حاضر (اضافه وزن یا هرچیز دیگری که شما می خواهید کنار بگذارید) چرا در زندگی من حضور دارد؟ در مورد من چیزی بود که آن را تهی بودن از خدا می‌نامم. من غذای زیادی می‌خوردم و درونم را انباشته از غذا می‌کردم تا فراموش کنم چقدر از خداوند تهی هستم. پیغام رمز چنین بود که اگر می‌خواهم وزن خود را کم کنم باید خدا را بیشتر وارد زندگی‌ام کنم. البته در آن زمان به طور اتفاقی کتاب دوستی با خدا نوشته Walsch را می‌خواندم. خلاصه اینکه جملات تاکیدی بسیار خوب کار می‌کنند. اگر در مواردی این جملات جوابگو نیستند، به احتمال زیاد مقابله ما با تغییرات لازمی که باید در زندگی‌مان اتفاق بیفتد، اجازه ظهور تاثیر این جملات را نمی‌دهد.

اگر به مشکلاتی برخوردید (یا در حال حاضر در یک دوره روان درمانی هستید)، ممکن است مسیر آرامتر و آسانتری که توجه شما را به رفتارهایتان جلب می‌کند را، با استفاده از جملات تاکیدی تجربه کنید. (به عنوان مثال: من به عادت‌های غذایی‌ام توجه می‌کنم. من به اخلاق‌های بچگانه‌ام توجه می‌کنم. من به خشــم و عصبانیت‌ام توجه می‌کنم. من به نحوه پــــول خرج کردنم توجه می‌کنم و غیــــره)

* * *

اسب رویاهای خود را به راه بیاندازید. به اندامتان پس از لاغری فکر کنید و این که پس از لاغر شدن می‌خواهید چه کنید. لباسهای تازه؟! خوب، از همین لحظه برنامه خرید بگذارید و در ذهنتان خود را در حال امتحان و انتخاب لباس تازه ببینید. دویدن؟ شنا کردن؟ فرقی نمی‌کند. به هر چیزی که می‌خواهید فکر کنید. فراموش نکنید: همواره شما به چیزی دست می‌یابید که بر روی آن تمرکز می‌کنید. اگر شما هیچ رویایی در این زمینه در سر نداشته باشید، به معنی آن است که تمرکز زیادی بر روی آن مساله ندارید و کاهش وزن در چنین شرایطی با احتمال کمتری به وقوع خواهد پیوست.

توجه کنید که معمولاً سه هفته طول می‌کشد تا یک عادت رفتاری جدید توسط بدن یا ذهن شما پذیرفته شود. به همین دلیل، جملات تاکیدی که یک رفتار خاص را مورد توجه قرار می‌دهند، باید حداقل سه هفته گفته شوند.


هفته اول: فقط جملات تاکیدی VIP را بکار ببرید (400 تا 500 بار در روز وزن آرمانی خود را در جملات وارد کنید). من.. ..کیلو وزن دارم و به عادت‌های غذایی ام توجه می‌کنم. در این مدت افکار زیادی در رابطه با غذاهایی که مصرف می‌کنید، الگوهای غذایی و وسوسه‌های غذایی به مغزتان هجوم خواهد آورد. به تمامی آنها توجه کنید. در این هفته شروع به انتخاب‌های ساده‌ای مثل خوردن غذای کمتر و فعالیت بدنی بیشتر کنید. آیا یک روز گفتن جملات تاکیدی خود را فراموش کرده‌اید؟ اگر این اتفاق افتاد، شما در حال مقاومت در برابر این برنامه هستید و نیاز دارید تــلاش متمرکزتری بر روی جملات تاکیدی خود داشته باشید. در این شرایط، تعداد تغییرات رفتاری را کاهش دهید و یا از برنامه شستشوی مغزی ملایم استفاده کنید.

هفته دوم: پس از هفته اول، ممکن است تصمیم بگیرید که جایگزین‌هایی برای جملات تاکیدی هفته اول بیابید و یا تغییرات اندکی در آنها بدهید. مانند: من.. .... کیلو وزن دارم و به این شکل هستم (در حالی که به یک عکس لاغر خود یا دیگری نگاه می‌کنید). اگر در هفته اول همه چیز به خوبی پیش رفت، می‌توانید جمله تاکیدی VIP دیگری را اضافه کنید و یا تعدادی حدود 5 تا 10 جمله تاکیدی خفیف‌تر انتخاب کنید و آنها را روزی دو دفعه و هر دفعه10 بار تکرار کنید. خوردن کمتر و فعالیت بیشتر را ادامه دهید. این جملات تاکیدی شما را به سمت ایجاد تغییرات محسوسی هدایت می‌کنند.
آیا جملات تاکیدی اثربخشی خود را از دست داده اند؟ پس از گذشت چند هفته، طبیعی است که این جملات مقداری از اثربخشی خود را از دست بدهند. آنها را تغییر دهید ولی با هدف نهایی یکسان. مثلاً به جای جمله من عاشق هیکلم هستم جمله من عاشق هیکل متناسب خودم هستم را به کار ببرید و خود را در وزن نهایی خود تجسم کنید.

یک مورد به ظاهر منفی که وقوع آن اجتناب ناپذیر است، توقف مقطعی کاهش وزن است. در زمانی که شما تازه ورزش خود را آغاز کرده اید، بدن شما سطوح و مواد چربی را در بدن تبدیل به ماهیچه می‌کند، که وزن بیشتری از شکل قبلی خود، دارند. به این ترتیب در مدت 2 یا 3 هفته، در حالی که غذای کمتری می خورید و ورزش بیشتری می کنید، وزن شما پایین نخواهد آمد ؛ حتی ممکن است در این مدت 5/0 یا 5/1 کیلو وزنتان بالا برود. نگران نباشید و به کالری‌هایی که این ماهیچه‌های تازه در آینده خواهند سوزاند فکر کنید. بله، این اتفاق حتماً خواهد افتاد!
پنجشنبه 16 دی 1390 - 11:49:31 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://hossein-hoj.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 16 دی 1390   11:52:40 PM

ببخشيد اقا حميد يك غلط داشت گفتم اصلاح كنم جان دل

به دل نگيري جانكم

مهرباني گرچه ايين خوشيست مهربان باشي شكارت مي كنند.

با تشكر

آخرین مطالب


سکوت ......


راه استفاده از گوجه فرنگی برای زیبایی13


8 تکه لباسی که هر خانم باید داشته باشد+ مطلب کاربردی


مفيدترين روغن‌هاي گياهي براي انواع مختلف مو


فوت و فن‌های جذاب بودن را یاد بگیرید


میوه ای تابستانی که شما را خوش اخلاق می کند!


طنز: روش شکار شوهر در ایران


راار هایی برای دوست داشتن مردان بدقلق


اندیشه هاااااااااا


متن زیبا ارسالی یکی از دوستان خوب


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

273778 بازدید

125 بازدید امروز

42 بازدید دیروز

658 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2020 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem